Valdobbiadene – kraj, kde se rodí nejlepší Prosecco

Když se jednoho srpnového rána rtuť ve venkovním teploměru vyšplhala na závratných 8 stupňů, řekli jsme si, že na tak drastický nástup podzimu nejsme připravení a rozhodli jsme se pláchnout na týden do Itálie.

Vybrali jsme si Caorle, protože je to blízko, je to ideální destinace pro rodinu s malým dítětem a těšili jsme se, že si poprvé v životě užijeme válecí dovolenou.

Válení na pláži nás bavilo přesně jedno odpoledne a druhý den už jsme vymýšleli, kam bychom se vydali na výlet, protože přece nemůžeme být týden v Itálii a strávit ho na jednom místě. Takže jsme začali vymetat akvária, hřiště, herny a další pláže v okolí.

Jedno dopoledne jsme si vyšetřili na Valdobbiadene – kraj, kde se rodí to nejlepší Prosecco. Cesta z Caorle trvala dvě hodiny, silnice se postupně zužovaly, městečka zmenšovala, kopce zvyšovaly a najednou jsme vjeli do údolí jako z pohádky. Kamkoli jsme dohlédli, rozprostíraly se v kopcích upravované vinice zalité sluncem a mezi nimi sem tam stála usedlost, přičemž všechny by mohly z fleku účinkovat v nějaké americké romantické komedii.

Vinařství zde má mnohaset letou tradici. Prosecco, které jsem degustovala, bylo z hroznů z vinice staré přes sto let. Oblast Valdobbiadene se nachází v místech, kde kdysi bývalo moře. V půdě se tak mimo jiné nachází mořské sedimenty, což je podle majitelky vinařství jeden z důvodů, proč je místní Prosecco nejlepší na světě.

Po pár neúspěšných pokusech se nám podařilo najít stůl v jedné z restaurací s výhledem do kraje. Byl nádherný letní den, jídlo bylo vynikající, sluníčko hřálo a my jsme nabíjeli baterky do pošmourného brněnského podzimu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *